شهید آوینی
       

سخنرانی شب هفتم ماه محرم سال 94

متن سخنرانی استاد پناهیان با موضوع نیت و انتخاب هدف در دانشگاه امام صادق علیه السلام که ادامه بحث سال گذشته می باشد.

دانلود فایل ورد


رشد دوران امروزه در مقایسه با اوایل انقلاب
در زمانی قرار داریم که بیش از هر وقت دیگری آماده رشد و تعالی معنوی هستیم و پتانسیل موجود برای رشد معنوی در جامعه ما در حد بسیار بالایی آماده یک انفجار معنوی است. چیزی که در دفاع مقدس رخ داد ظرفیتش به اندازه امروز نبود. در آن ایام تحولی در دل‌ها به دست امام رضوان‌الله تعالی علیه رخ داد که این تحول را امام از علائم ظهور نامیدند. علامت نصرت قطعی خدا بود، که چنان انقلابی صورت گرفت. در آن زمان بیست میلیون زائر اربعین کربلا وجود نداشت. استکبار جهانی در اوج قدرت بود. کسی به این سادگی جرئت نداشت، علیه دموکراسی صحبت کند. در خود ایران اسلامی ما برای برخی افراد دموکراسی تنها راه برای جامعه بود. تا آن زمان خبیث بودن خودش را نشان نداده بود. جهان غرب سراسر بهروزی و پیشرفت از خود نشان می‌داد و هیچ یک از بحران‌های اجتماعی و اقتصادی در آنجا رخ نداده بود. دوران دفاع مقدس شهیدان به این صورت که شهیدان غواص و شهید گران‌قدر و مخلص همدانی با این شکوه تشییع نمی‌شدند. در آن زمان کسی که به خدا ایمان می‌آورد دلش مضطرب بود و اگر هم آرام بود به این دلیل بود که غربت را پذیرفته بود، امروزه کسی که ایمان می‌آورد دلش سراسر قدرت است. الآن آنچه ما در زمان انقلاب شعار می‌دادیم، تحقق پیدا کرده است. آن زمان امام به سیاستمداران فرمودند، ناو آمریکایی اگر به خلیج‌فارس وارد شد بزنید؛ آن‌ها نزدند؛ ولی امروزه خود رهبر معظم علنی می‌گویند می‌زنیم. و واقعاً هم اگر وارد شود می‌زنیم.
زمان ما عوض شده است شاید برخی از این تغییر با شما صحبت نکنند.
العالِمُ به زمانه لا تَهجُمُ عَلَیهِ اللَّوابِس؛ (الكافی، ثقة الاسلام كلینی، ج ۱، ص ۲۶ ) شبهات و نادانى‌ها و نفهمى‌ها به کسى که عالم به زمان خود است، هجوم نمى‌آورند
برخی از سیاسیون فکر می‌کنند هنوز همان زمان اوایل انقلاب است بنا به سخن آقا خسته هم شده‌اند و عاقل‌تر نشده‌اند.
این صحبت‌ها را می‌کنم تا شما از جوانان شام و لبنان و یمن عقب نمانید. بعید می‌دانم به این سادگی شما بتوانند باز هم جلودار باشید، چون آن‌ها در میدان عمل در حال عملیات هستند.
انقلاب ما انفجار نور بود. به جای انفجار نور که انقلاب 57 شد و الآن انقدر گسترش پیدا کرده است یک کلمه‌ی دیگر پیدا کنید؟ چه می‌توان گفت؟
تمام شد دورانی که آدم زندگی خاک برسی (زندگی‌ای که آدم زندگی می‌کند برای درآمد خود برای لذت خود برای خود خود.) مثل امام زمان به جامعه‌ی خودتان و حرکت و سکنات خودتان و جامعه‌ی خود نگاه کنید.
زمان پدر و مادر شما که در دوران انقلاب اسلامی ایران بود گذشت و اکنون زمان انقلاب اسلامی جهان است. (حضّار: تکبیر؛ الله‌اکبر، خامنه‌ای رهبر، مرگ بر ....)
دیروز قدس را می‌خواستیم آزاد کنیم امروز مکه و مدینه هم در فهرست فتوحات ما هم آمده است.
جهان ما آماده‌ی انفجار نور است. آیا می‌توان بیش از این آقا توضیحاتی در مورد پیچ تاریخی دارند و بیش از آن امکان ندارد.
نیت¬های ناخودآگاهمان را خداگاه کنیم
آقا ان شاء الله دارند تشریف می‌آورند من به شما جوانان بگویم. آقا قبل از این که بیایند دستشان را روی قلب بعضی از کسانی که خودش انتخاب کند می‌کشد و گلچین می‌کنند.
برای چی زنده‌ای؟ برای کی زنده‌ای؟ سرِّ خودت را در بیاور، آنچه خودت هم به آن آگاه نیستی. اگر در نیت خودتان خدمت در پای رکاب حضرت را بگذارید خداوند به شما خیر می‌دهد که عمرتان هم افزایش می‌یابد.
سرّ خودتان را آشکار کنید قبل از آنکه « يَوْمَ تُبْلَى السَّرَائِرُ (طارق، 9) آن روز كه رازها [همه] فاش شود.» برای شما آشکار کنند، که چه به سر خواهد آمد.


صلی‌الله علیک یا اباعبدالله
 

منبع : سایت هیئت دانشجویی میثاق دانشگاه امام صادق علیه السلام

Copyright © 2003-2020 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo