بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

جای خالی پدر با "سهمیه" پٌر نمی‌شود / وصیت‌نامه‌ای که سراسر پشتیبانی از ولی فقیه بود

فرزند شهید علی عهدی گفت: پدرم در وصیت‌نامه خود به پشتیبانی از ولایت فقیه تأکید داشتند و بر نماز جمعه و ازدواج جوانان سفارش ویژه کرده بودند.

خاطره,وصیت نامه,شهید,شهادت,خاطره شهید,سهمیه,ولایت فقیه,ولی فقیه,عیل عهدی,پشتیبانی

 

شهید علی عهدی پدر 4 دختر و 2 پسر است.
به‌گفته دختر دوم شهید عهدی، وی از نخستین شهدای درگیری با گروهک‌های منافقان بود.
فاطمه هستی عهدی که در زمان شهادت پدر بزرگوارش دوران تحصیل پنجم ابتدایی را سپری می‌کرد می‌گوید: پدرم دهمین روز دی ماه سال 60 در عملیات محمد رسول‌الله(ص) گیلان غرب به مقام شهادت نائل آمد.
به‌گفته وی، در آن موقع حساسیت این منطقه عملیاتی به اعزامی‌ها اعلام می‌شده و کاملاً روشن می‌شده که دیگر امکان بازگشت به آغوش گرم خانواده برایشان وجود ندارد ولی پدرم باز برای اعزام اصرار ورزیده و راهی شد.
خانم عهدی اظهار می‌کند: آن روز که پدرم از در خانه برای اعزام به منطقه عملیاتی خارج شد به‌خوبی می‌دانستم دیگر نمی‌آید و این آخرین دیدار ماست.
بنا به اظهارات این فرزند شهید، علی عهدی فردی خانواده‌دوست بود ولی با به مخاطره افتادن جان هموطنان و خاک وطن و ارزش‌های اسلام بدون درنگ تصمیم به مبارزه با دشمن گرفته و خاک و دین را بر زن و فرزند ترجیح داد و به‌قول خودش راه خدا را در پیش گرفت.
شهید علی عهدی فردی خیّر بود و بدون اینکه حتی نزدیک‌ترین افراد از خانواده وی مطلع باشند در امورات دوستان و آشنایان کمک‌حال بود و نیت خیرخواهانه وی بعد از شهادتش بر اطرافیان آشکار شد.
علی عهدی در 35سالگی به مقام والای شهادت نائل آمد.
در مطلب پیش‌رو خصوصیات و باورهای شهید علی عهدی از زبان دختر وی بازگو شده که از نظر می‌گذرد.
* برای آشنایی بیشتر با پدر بزرگوارتان از خصوصیات ایشان بیان کنید؟
فاطمه هستی عهدی: از مهمترین خصوصیات پدرم اصرار به اقامه نماز جماعت در خانه بود.
پدر خیلی انتخاب‌های خوبی انجام می‌داد و به نظرم می‌رسد برای اینکه شما را با این حسن سلیقه وی آشنا کنم مثال انتخاب راه خدا برای شهادت کامل‌ترین نمونه باشد.
* وصیت‌نامه پدرتان را به خاطر دارید؟
فاطمه هستی عهدی: پدرم در وصیت‌نامه خود به پشتیبانی از ولایت فقیه تأکید داشتند و بر نماز جمعه و ازدواج جوانان سفارش ویژه کرده بودند.

خاطره,وصیت نامه,شهید,شهادت,خاطره شهید,سهمیه,ولایت فقیه,ولی فقیه,عیل عهدی,پشتیبانی


* شما چند فرزند هستید و به چه‌کاری مشغولید؟
فاطمه هستی عهدی: معصومه، صفیه، فاطمه هستی، زهرا، فاطمه، محمد و حسین اسم فرزندان شهید عهدی است.
یکی از خواهرانم مدرسه قرآن دایر کرده و حداقل برای 500 نفر از دختران خانواده‌های بی‌بضاعت جهیزیه فراهم کرده است، خواهر دیگرم درس طلبگی می‌خواند و همسرش نیز روحانی است، خواهرم زهرا که در زمان شهادت پدرم 6ساله بود با شنیدن خبر شهادت پدر بیمار شد و هنوز هم در داغ پدر هر وعده 15 عدد قرص مصرف می‌کند.
یکی از برادرانم مدیر مدرسه و دیگری در سپاه جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کند و من نیز دبیر علوم اجتماعی در مدرسه زینب کبرای ارومیه هستم.
* از لحظه‌ای که خبر شهادت پدرتان را شنیدید بگویید.
فاطمه هستی عهدی: آن روز من از مدرسه می‌آمدم، دوستم خبر آمدن پدرم را به من داد و من با عجله خود را برای دیدن پدر به خانه رساندم، اولین کسی را که دیدم مادربزرگم با چشمهای پر از خون بود، نگاه همسایه‌ها و فضای کوچه و خانه برایم غریب بود، چون هیچ خبری از خوشحالی آمدن پدر را نمی‌دیدم و تنها حزن و اندوه بود که از هر طرف بر سرم سرازیر می‌شد.
همین که وارد خانه شدم صدای شیون و زاری را شنیدم و فهمیدم که پدرم شهید شده است، خیلی شوکه نشدم چون روز وداع با پدرم برایم الهام شده بود که این آخرین باری است که او را می‌بینم.
لطف خدا بود که من توانستم فراغ پدر را تحمل کنم ولی خواهرم زهرا نتوانست.
می‌خواهم این درددل را بکنم که برخی‌ها از سهمیه‌هایی که برای خانواده‌های شهدا داده می‌شد ناراضی هستند ولی آیا این تسهیلات می‌تواند برای لحظه‌ای جای خالی پدر را پر کند.
* چه شد که پدرتان تصمیم گرفت به جبهه برود؟
فاطمه هستی عهدی: شهید حسن هاتف مستأجر ما بود، این شهید بزرگوار اهل تبریز بود، روزی که خبر شهادت وی به پدرم رسید، انگیزه جدی حضور در جبهه برای پدرم ایجاد شد، در واقع مشوق اصلی پدرم شهید هاتف بود.
* شغل پدرتان چه بود؟
فاطمه هستی عهدی: شغل پدرم آزاد بود و ما از نظر مالی تقریباً در وضعیت خوبی قرار داشتیم.
* آیا راه شهدا و ارزش‌هایی که به‌خاطر آن خونهای بسیاری ریخته شده حفظ شده است؟
فاطمه هستی عهدی: متأسفانه ارزش‌های مادی جایگزین ارزش‌های معنوی شده است و متأسفانه در رسانه ملی در ساخت و پخش سریال‌ها به ارزش‌های مادی توجه بیشتر می‌شود و این سبب شده تا در زندگی روزمره‌مان نیز به این موضوع بیشتر اهمیت داده شود.
من به‌عنوان یک معلم تمام تلاش خود را به کار می‌گیرم تا راه شهدا را به دانش‌آموزان یادآور کنم که میان نماز اول وقت و محبت به اهل‌بیت(ع) از همه بیشتر مورد توجهم است.
 

منبع: خبرگزاری تسنیم

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved