در صورت به نتیجه نرسیدن توافقات باز ما برنده‌ایم            

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پاسخ به سخنان اخیر نتانیاهو گفت: اگر توافقات هم به نتیجه نرسد باز ما برده‌ایم؛ چرا که به دنیا ثابت می‌شود که ما اهل منطقیم و آن‌ها باخته‌اند و به دنیا نشان دادند که اهل ظلم و سخت باطل و یاوه‌گویی هستند و فکر می‌کنند که ایران خوی استکباری‌شان را می‌پذیرد در حالی که آبرویشان رفته و ایران به حیثیت و آبرو رسیده است.

93/12/16


 
آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سخنان اخیر نتانیاهو گفت: او این موضوع را عنوان کرده که نباید با ایران توافقی انجام شود؛ چرا که ایران نه تنها برای اسرائیل خطر است، بلکه برای دنیا نیز یک خطر محسوب می‌شود. حال در پاسخ به او و همه کسانی که برای او در کنگره دست زدند این را می‌گویم که ایران در 36 سال پس از انقلاب برای هیچ کجا خطر نبود و در هشت سالی هم که دفاع کرد به جایی حمله نکرد و ایران را همه می‌شناسند.


 

دانلود


وی افزود: ایران کشوری برپایه ایمان و اسلام است و منادی آن هم قانون اساسی جمهوری اسلامی است و رهبری آن بر عهده فقیهی جامع‌الشرایط یعنی مسلط به فقه و معارف اسلام و دارای تقوا و ورع است. امام ما نیز این چنین بود و رهبر عزیز ما نیز این چنین هستند و ایران با ایمان و اتکایی که به عدل و اسلام دارد برای هیچ کجا خطر محسوب نمی‌شود و از هر گونه ظلم و تجاوز مبراست و براساس امنیت و آزادی استوار شده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه گفت: نتایاهو گفته است که ما با اینکه ایران با 5+1 توافقی انجام دهد، مخالف هستیم به خیال اینکه اگر این توافق انجام نشود برای ایران مشکلی پیدا خواهد شد در حالی که اگر این توافق به نتیجه برسد طرفین برده‌اند؛ یعنی برد برد انجام شده ولی اگر به نتیجه نرسد ایران برده است و آن‌ها باخته‌اند.

امامی کاشانی ادامه داد: اگر ایران ببرد به دنیا نشان داده که منطق ما منطقی است بر مبنای فرموده امیرالمومنین (ع) که «منطقهم الثواب» و این منطق را هم اکنون نظام جمهوری اسلامی ایران و وزارت خارجه بیان می‌کنند و می‌گویند ما از حق‌مان به هیچ وجه عقب‌نشینی نمی‌کنیم و رهبر معظم نیز بیان قاطع و موضع‌شان را در این باره فرموده‌اند و ملت ما نیز ملت منسجمی است.

وی با اشاره به سخنان پیش از خطبه محمدباقر نوبخت گفت: ایشان گفتند لایحه بودجه ذره‌ای مبتنی بر این موضوع نیست که مذاکرات به نتیجه برسد و تمام بودجه براساس شرایط کشور و درآمدهایش است و بنابراین اینکه نتانیاهو فکر می‌کند اگر توافق نشود فشاری بر ما وارد شده این فکر و این آرزو را به گور خواهد برد و نه تنها رژیم صهیونیستی بلکه غرب و آمریکا و امال ضعیف‌شان در منطقه نیز این آرزو را به گور می‌برند.

وی با بیان اینکه ایران در ارتقاء و عزت مسیرش را طی می‌کند، گفت: اگر این توافقات هم به نتیجه نرسد باز ما برده‌ایم؛ چرا که به دنیا ثابت می‌شود که ما اهل منطقیم و آن‌ها باخته‌اند چرا که به دنیا نشان دادند که اهل ظلم و سخن باطل و یاوه‌گویی هستند و فکر می‌کنند که ایران خوی استکباری‌شان را می‌پذیرد در حالی که آبرویشان رفته و ایران به حیثیت و آبرو رسیده است و به هر ترتیب اگر این توافقات به صورت برد برد بود این موضوع به نفع ایران و جهان است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پاسخ به نتانیاهو که ایران را تهدیدی برای جهان دانسته بود، اظهار کرد: ایران دنبال سلح هسته‌ای نیست و از اول هم این را نشان داده و بر مبنای حرکت علمی و براساس نیازهای علمی که در کشور وجود دارد حرکت کرده است.

وی در همین راستا خاطر نشان کرد: یک میلیارد و 700 میلیون از جمعیت جهان مسلمان و بقیه مسیحی، یهودی و... هستند و می‌توان گفت یک میلیون نفر برای هفت میلیارد نفر جمعیت جهان تهدید محسوب می‌شود که همان سردمداران و دولتمردان کشورهای استکباری در آمریکا، اروپا، منطقه هستند که ظلم و جنایت و خونریزی می‌کنند و داعش‌ها و طالبان را ایجاد و پشت پرده حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به برخی حرکت‌های دشمنان از جمله انتشار کاریکاتورهایی علیه اسلام گفت: این‌ها می‌خواهند با این عنوان علیه اسلام حرکت فرهنگی انجام دهند تا اسلام‌ هراسی مورد توجه قرار بگیرد ولی به کوری چشم‌شان بسیاری از جمعیت‌های موجود حرف شما را باور نمی‌کنند، البته ما باید در راستای توضیح اسلام حرکت کنیم و همان‌طور که مقام معظم رهبری به جوانان دنیا نامه‌ای نوشتند، سفارت‌ها و دانشگاه‌های ما باید به این نکته توجه کنند.

وی خطاب به نخست وزیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: شما کثیف‌ها، خائن‌ها و امال بی‌عرضه را در منطقه ایجاد کردید.

به گزارش ایسنا، خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه سخنان خود با مورد توجه قرار دادن موضوع مالیات و ضرورت پرداخت آن اظهار کرد: رهبر عزیز ما در یکی از ملاقات‌هایشان با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی روی موضوع مالیات و تولید داخلی تکیه کرده بودند و کلا مالیات موضوعی است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: برخی خیال می‌کنند که در فقه اسلام فقط دو موضوع خمس و زکات مد نظر قرار گرفته در حالی که امیرالمومنین (ع) در زمان حکومت‌داری‌شان مثلا زکات را به موضوعات دیگری هم سرایت دادند چرا که کشور در آن زمان احتیاج داشت. در حال حاضر هم حوزه‌ها باید در جهت تثبیت و تحکیم مالیات اقدام کنند.

امامی کاشانی ادامه داد: با کمال تأسف در حال حاضر در کشور کسانی را داریم که فکر می‌کنند همان‌طور که در زمان شاه از مالیات فرار می‌کردند هم اکنون و در نظام جمهوری اسلامی هم باید فرار کنند، در حالی که باید بدانند پرداخت مالیات واجب است و البته این موضوع مبنای فقهی دارد.

وی همچنین خطاب به کسانی که خمس و زکات نمی‌پردازند نیز گفت: واقعا این موضوع جای تأسف دارد؛ چرا که پرداخت خمس و زکات در قرآن آمده و اگر در روز قیامت این افراد در پیشگاه خداوند بگویند که ما پول‌هایمان را برای بچه‌هایمان می‌خواستیم که هر کدام ماشینی داشته باشند و امکاناتی، باید بدانند این جواب قابل قبول و پذیرفته نیست.

وی گفت: با مورد توجه قرار دادن موضوع اقتصاد مقاومتی باید در جهت تأمین قوا و مصالح کشور حرکت کنیم.

وی همچنین با اشاره به آیه‌ای از قرآن مبنی بر اینکه در مال‌های شما حقی است که برای سائل و محروم در نظر گرفته شده، گفت: امام باقر (ع) نیز در حدیثی بر این موضوع تأکید کردند که رسیدگی به سائل از رفتن به 10 بار حج برتر است. هم اکنون هم که شب عید است سعی کنیم که به نیازمندان کمک داشته باشیم که این موضوع بسیار ارزشمند است. این کشور، جمهوری اسلامی و کشور ولیعصر (عج) و فاطمه زهرا (س) است و ما باید خودمان را در این نظام باارزش بدانیم و بر این مبنا عمل کنیم.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه با مورد توجه قرار دادن شخصیت و جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س) و اینکه ایشان را باید به عنوان یک الگو معرفی کرد، گفت: این وضعی که با کمال تأسف در کوچه و خیابان و در میان مردم دیده می‌شود و اسمش را حجاب اسلامی می‌گذارند را حضرت فاطمه (س) اصلا نمی‌پذیرند، بنابراین بیایید خودمان را با نور حضرت فاطمه (س) تطبیق دهیم.

 

منبع : ایسنا