Login failed for user 'IIS APPPOOL\www.aviny.com'. اتحادیه جهانی علمای اسلام فاجعه سامرا را محکوم کرد
شهید آوینی

 

اتحادیه جهانی علمای اسلام فاجعه سامرا را محکوم کرد
اتحادیه جهانی علمای اسلام در بیانیه ای خبر تأسف برانگیز انفجار حرم مقدس امام هادی(ع) و امام حسن عسگری(ع) در سامرا را محکوم و اعلام کرد: مسلمانان با تمسک به ریسمان الهی، اتحاد خود را حفظ و توطئه های دشمنان را خنثی کنند .

در این بیانیه با اشاره به اینکه ملت عراق با عطف به اخوت دینی و پیوندهای ملی قرنهای متمادی است که در کنار هم زندگی می کنند و هرگز با تعصبهای تند و کینه توزیهای شدیدی که در دیگر نقاط وجود دارد، آشنا نبوده اند اعلام کرد: تخریب گنبد وحرم مطهر دو امام عظیم الشأن و تجاوز به مساجد، آرامگاه، اماکن مقدس، علما و مسلمانان، از سوی اسلام و همه مذاهب آن تحریم شده است .

در ادامه این بیانیه با فراخواندن تمام مسلمانان به وحدت آمده است: علما و بزرگان به ویژه مراجع بزرگ در عراق، ایران و لبنان در برابر خدا، ملت و تاریخ مسئولیت بزرگی بر عهده دارند و بر آنان است که در پی وحدت کلمه باشند، خالصانه برای خدا قدم بردارند و با چنگ زدن به ریسمان الهی پراکنده نشوند .

اتحادیه جهانی علمای اسلام متشکل از سیصد نفر از علمای برجسته جهان اسلام در راستای اتحاد امت با همه مذاهب و گرایشهای موجود در آن و یکپارچه کردن تلاش و کوشش علما و موضع فکری و علمی آنان در مسائل بزرگ امت برای رویارویی متحد و همبستگی با چالشها فعالیت می کند.

آیت الله تسخیری دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نایب رئیس و عضو هیئت امنای این اتحادیه است .

منبع: خبرگزاری مهر

Copyright © 2003-2019 - AVINY.COM - All Rights Reserved
logo