بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagramفصل پنجم

سياست خارجى

ما با حفظ استقلال، با تمام كشورها روابط دوستانه خواهيم داشت. ما روابط دوستانه با همه ملت‏ها داريم، و دولت‏ها هم اگر با ما به طور احترام [آميز] رفتار كنند، احترام متقابل را داريم. سياست خارجى ايران با همه دول بر حسب احترام متقابل است و هيچ فرقى بين دول در اين باره نيست. ما با تمام دولتها در صورتى كه دخالت در امور داخلى ما نكنند و براى ما احترام متقابل قائل باشند، با احترام رفتار مى‏كنيم. رابطه با كشورهاى خارجى كه نمى‏خواهند ما را ببلعند بايد باشد. با آنها كه مى‏خواهند از طريق روابط، ما را وابسته بكنند هيچ لزومى ندارد، و بايد با احتياط با آنها برخورد شود.

ما طرفدار مظلوم هستيم، هر كسى در هر قطبى كه مظلوم باشد ما طرفدار آنها هستيم. ما وظيفه داريم مردم مظلوم و محروم را نجات دهيم. تكليف اسلامى مسلمانان است كه اگر كسى مظلوم واقع شد، بايد به آنان كمك كرد. ما وظيفه داريم پشتيبان مظلومين و دشمن ظالمين باشيم. ما با هر نوع معامله‏اى كه مصالح مسلمين را آسيب برساند مخالفيم. وقتى ما خدمتگزار ملت شديم ملت هم پشتيبان ما خواهد شد، و در اين صورت است كه طمع خارجيها قطع خواهد شد. ما با ملتها مخالفتى نداريم، ما با دولتهايى كه ظالم هستند، چه به ما ظلم كرده باشند و چه به برادران مسلمان ما ظلم كرده باشند و بكنند، با آنها دشمن هستيم. حاضر نيستيم كه دولتى بخواهد مبادلات اقتصادى را اهرمى براى نفوذ سياسى و تحميل اغراض استعمارگرانه خود قرار دهد.

دنيا ديگر وضعش جورى شده است كه نمى‏تواند قبول كند كه همه «بنده» باشند و يك عده «آقا» باشند. ما در روابطمان با ساير كشورها، همچنان كه ظلم را نمى‏پذيريم به كسى هم ظلم نمى‏كنيم .

رابطه بين يك ملت بپاخاسته براى رهايى از چنگال چپاولگران بين المللى، با يك چپاولگر عالمخوار هميشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاولگر است. ما با هر كشورى كه بخواهد ظلم كند مخالفيم، حال اين كشور چه در غرب باشد و چه در شرق . امروز كشورى كه غير متعهد است ايران است، يك كشور ديگر پيدا نمى‏كنيد كه «غيرمتعهد به معناى واقعى‏اش» باشد. هر كس در هر مقام كه خيال سازش با شرق و غرب را داشت، بى‏محابا و بدون هيچ ملاحظه‏اى او را از صفحه روزگار براندازيد! دفاع از اسلام و حزب الله اصل خدشه‏ناپذير سياست جمهورى اسلامى است.

ما نمى‏توانيم حساب خودمان را از حساب ساير مسلمين جدا كنيم. اهتمام به امور مسلمين از اوجب واجبات است. اهتمام به امور مسلمين از فرايض مهمه اسلام است. ما اميدواثق داريم كه ملل اسلامى در آتيه نزديكى بر استعمار چيره شوند، و ما در موقع خود ـ به خواست خداى تعالى ـ از هيچگونه فداكارى دريغ نمى‏كنيم. حكومت ما حكومت مستقل است، و در صورتى كه كشورها دخالتى در امور داخلى ما نداشته باشند، ما با آنها روابط دوستانه داريم.

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved