بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram
 
 

بيانات در ديدار مسئولان نظام‌ و سفرای كشورهای اسلامی

19/6/1389

بسم ‏اللَّه الرّحمن الرّحيم‏
تبريك عرض ميكنيم اين عيد بزرگ و عيد سعيد را به شما حضار محترم، مسئولان كشور، سفراى محترم كشورهاى اسلامى و به همه‌ى ملت ايران و به امت اسلامى. و اميدواريم خداوند متعال به بركت تضرع و انابه‌اى كه ملت مؤمن و امت مسلمان در طول ماه رمضان و در اين روز به پيشگاه پروردگار عالم عرض كردند، رحمت خود را، لطف خود را، حمايت خود را، هدايت خود را، بر همه‌ى اين امت بزرگ نازل فرمايد.
مظهر عيد بودنِ اين عيد سعيد، تعبد است، عبادت است، صفوف مستحكم نماز است. در همه‌ى دنياى اسلام، امروز مردم در صفوف واحدِ نماز جماعت ايستادند و خشوع كردند در مقابل پروردگار. اين يك پيوند معنوى و قلبى ميان امت مسلمان است. همين صفِّ واحد بايد بين امت اسلامى تشكيل بشود براى مواجهه‌ى با مسائل مهم جهان، كه بسيارى از آنها مرتبطِ با امت اسلامى و با سرنوشت امت اسلامى است.
اين دلها اگر با يكديگر متحد شد، اگر اختلاف‌انگيزى‌هاى ساخته‌ى دست دشمنان امت اسلامى و دشمنان اسلام از ميان برداشته شد، آنوقت دستها و قدمها و توانها و فكرها هم در يك جهت واحد قرار ميگيرد و در مواجهه‌ى با جبهه‌ى عظيمِ مقابل با اسلام و امت اسلامى از خود كارائى نشان خواهد داد.
اين يك حقيقتى است كه امروز در مقابل اسلام و مسلمين، جبهه‌اى وجود دارد. از زبانشان خارج شد - در واقع از دستشان در رفت - و اسم جنگ صليبى را چند سال قبل آوردند. اين معناش اين است كه امت اسلامى به صورت واحدى مواجه است با تهديد دشمنان. خطاست اگر خيال كنيم كه دشمنان اسلام و مسلمين، اين بخشِ از دنياى اسلام را دشمن ميدارند، آن بخشِ از دنياى اسلام را دوست ميدارند؛ اينجور نيست. آنها با امت اسلام مخالفند؛ چون در ذات اسلام، در جوهر اسلام، ايستادگىِ در مقابل زورگويان و سلطه‌طلبان وجود دارد. با اسلام مواجه‌اند، با اسلام مقابلند. اين وظيفه‌ى ماست؛ وظيفه‌ى همه‌ى دنياى اسلام است.
و ما امروز مشاهده ميكنيم كه خوشبختانه بسيارى از ملتها به حقايقى آشنا شدند و پى بردند كه شايد در ده‌ها سال گذشته اين حقايق براى آنها روشن نبود. امروز مسئله‌ى فلسطين براى دنياى اسلام يك مسئله‌ى زنده است. قصد دشمنان فلسطين اين نبود؛ آنها ميخواستند اين مسئله را به انزواء بيندازند، اصلاً كشورى به نام فلسطين فراموش شود، از صحنه‌ى جغرافيا حذف شود؛ قصدشان اين بود. امروز خوشبختانه ملتهاى اسلام با آگاهى، با هوشيارى، به اين مسئله اهتمام مى‌ورزند. بعضى از دولتها همكارى ميكنند، بعضى از دولتها هم كوتاهى ميكنند؛ لكن ملتها همه ميخواهند اين را و اين به نتيجه خواهد رسيد بدون شك؛ و مسائل گوناگون دنياى اسلام.
اين يك درس بزرگ فطر است؛ دستهاى در هم گره‌خورده‌ى برادران مسلمان در همه‌ى كشورهاى اسلامى. همه بايد در اين جهت كار كنند؛ همه‌مان بايد در اين جهت كار كنيم. و اين، ان‌شاءاللَّه پيش خواهد رفت. و آن روزى  كه ملت مسلمان - با اين عرض و طول عظيم، با اين عمق فراوان - وارد مسائل جهانى به صورت يكپارچه بشود، مسلّماً مسائل مورد ابتلاى ملت مسلمان به سود آنها حل خواهد شد؛ برخلاف امروز كه اختلافها و تشتتها و دودستگى‌هائى كه در دنياى اسلام هست، نميگذارد اين اتفاق بيفتد؛ لكن روزبه‌روز ان‌شاءاللَّه نزديك ميشويم به اتحاد امت اسلامى.
و ملت عزيز ما خوشبختانه يك الگوست در اين جهت؛ يك نمونه است. ملت ما بيدار است؛ ملت ما متحد است؛ ملت ما مسائل جهانى را با علاقه و دلسوزى دنبال ميكند؛ به مسائل دنياى اسلام مى‌پردازد؛ درباره‌ى آنها موضع ميگيرد، كه يك نمونه‌ى از آن، همين راهپيمائى عظيم روز قدس است كه در سرتاسر كشور - در همه‌ى شهرها، در بسيارى از روستاها حتى - مردم اجتماع كردند، راه افتادند، شعار دادند به نفع برادران مسلمانشان كه هرگز آنها را نه ديده‌اند و نه از نزديك مى‌شناسند؛ لكن مسئله‌ى آنها را مسئله‌ى خودشان به حساب مى‌آورند. اين به بركت ايمان است؛ به بركت بيدارى اسلامى است. و اين، آن راهى است كه امام بزرگوار ما - كه رحمت و رضوان خدا بر او باد - پيش پاى ما گذاشت و ما اين راه را طى ميكنيم و تهديدها و مخالفتها و خصومتها و غرض‌ورزى‌ها و نانجيبانه عمل‌كردن‌هائى كه انسان مشاهده ميكند در بخشهاى مختلف آن جبهه‌ى گسترده، نخواهد توانست اين ملت را از اين راه باز بدارد.
اميدواريم خداوند متعال بركات خود را، رحمت خود را بر شما ملت عزيز، بيش از پيش نازل فرمايد و الطاف خود را شامل حال همه‌ى شما بكند و اميدواريم كه خداوند متعال روزبه‌روز درهاى فرج را به روى امت اسلامى باز كند.

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved