بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در ديدار مشترك نظامى استان سمنان

20/ 8/ 85

 
بسم ‏اللَّه الرّحمن الرّحيم‏

 

از اينكه امروز با شما رزمندگان دلاور و مؤمن؛ لشگر تكاور ذوالفقار، تيپ قائم و ديگر يگانهاى ارتشى و سپاهى و بسيجى و نيروى انتظامىِ اين استان، در خانه‏ى اين لشگر ديدار مى‏كنم، خرسندم.

نقش نيروهاى مسلح در دوران حيات پُرفرازونشيب نظام جمهورى اسلامى، يك نقش افتخارآفرين است. نيروهاى مسلح ما پيش از آنكه به زبان، موقعيت خود و توان خود و اراده‏ى خود را بيان كنند، آن را در ميدان عمل نشان دادند. خداوند اين‏طور اراده كرد كه در ساليان اول نظام جمهورى اسلامى، در هنگامى كه دشمنان كشور را خالى از دستها و بازوهاى مسلح آن مى‏پنداشتند، آنچنان دفاع مقتدرانه‏اى از خود در مقابل تهاجم همه جانبه‏ى دشمنان نشان بدهد كه خود اين، ميدان عمل سازنده و پروراننده‏ى جسمها و جانها و دلهاى آماده و مستعد جوانان اين مرز و بوم باشد. دوران دفاع مقدس براى ملت، كشور و نيروهاى مسلح ما، ساعت به ساعت دوران آموزشى و پرورش پُرفايده و با بركت بود. در آن دوران، نيروهاى مسلح ما در كنار خود، جوانانى را از آحاد مردم كه به هيچ سازمانى از سازمانهاى مسلح وابسته نبودند، مشاهده كردند. رابطه‏ى تنگاتنگِ نيروهاى مسلح با مردم، و همدلى و همخونى آنها در جبهه‏هاى پُربركت اين دفاع پُرشُكُوه، بيش از پيش شد.

امروز نيروهاى مسلح ما از مردمند، با مردمند و براى مردمند. افتخار نيروهاى مسلح ما اين است كه هدفهاى خود را از ايمان عميق اسلامى الهام گرفته است. امروز آموزش، رزم، رزمايش، آمادگى، انضباط، سازندگىِ ابزارها در درون نيروهاى مسلح و هرآنچه كه به دفاع يك ملت به وسيله‏ى نيروهاى مسلحش مربوط مى‏شود، همه با اتكاء به خدا و الهام از ايمان الهى و اسلامى انجام مى‏گيرد. نيروهاى مسلح ما براى شخص، براى مقام و براى زخارف مادى وارد اين ميدان نمى‏شوند و نشده‏اند. هدفها، ايمانى و راهها و برنامه‏ها برخاسته از دستوران دين و آموزشهاى قرآنى است؛ و هدف، به وسيله‏ى اولياء دين ترسيم شده است. مردم احساس مى‏كنند جوانانشان در راه خدا حركت مى‏كنند؛ وقتى كه لباس مقدس سربازىِ دفاع مقدس را در هر يك از سازمانها بر تن مى‏كنند.

امروز در دنياى لبريز از انگيزه‏هاى مادى، در دنيايى كه خودكامگان عالم براى اهداف پليدى شيطانى خود، جان انسانها را قربانى مى‏كنند و حريم امن زندگى انسانها را ناامن مى‏كنند، نيروهاى مسلح به جان و مال ملتها تعرض مى‏كنند؛ انسانها نمونه‏هاى تلخ وحشيگرى را دارند در فلسطين و عراق و افغانستان و لبنان و در بسيارى از مناطق ديگر دنيا مى‏بينند. در يك چنين دورانى، ملتى كه مى‏خواهد عزت و سرافرازى خود را حفظ كند، بايد متكى به اراده‏ى جوانان و مردان خود، و متكى به ايمانى كه از اعماق دلها برخاسته است، باشد. اگر نيروهاى مسلح از فرمانى هم اطاعت مى‏كنند، با الهام از دستور دين و ايمان قلبى آنهاست؛ اين، براى يك ملت افتخار است؛ اين، يك ملت را پولادين مى‏كند؛ اين، يك كشور را از يك امنيت مستقرِ واقعى برخوردار مى‏كند.

امروز ما به نيروهاى مسلح خود مى‏باليم. نيروهاى مسلح ما - ارتش ما، سپاه ما، نيروى انتظامى ما و بخشهاى مختلف مربوط به اين سازمانها - هر كدام به نوبه و در جاى خود و در حيطه‏ى مسئوليتها و تعهدات خود، سرگرمِ تلاش مؤمنانه و مخلصانه‏اى هستند. هر كدام در هر كجا كه هستيد، اين احساس ايمانى را در خود زنده نگه داريد و از تلاش خسته نشويد. در دوران زندگى و تاريخ ملتها مقطعهايى مى‏گذرد كه براى آنها سرنوشت‏ساز است. ما در دوران پُرماجراى پس از انقلاب، در يكى از اين مقطعها قرار گرفتيم. تاريخ ما، آينده‏ى ما، فرزندان ما و نسلهاى پى‏درپى در ايران اسلامىِ بزرگ، مر هونِ همت و اراده‏اى خواهند بود كه امروز مسئولان كشور - چه نيروهاى نظامى و انتظامى و چه ساير سازمانهاى مسئول كشور - آنها را متعهدند و انجام مى‏دهند. كار امروز ما سرنوشت‏ساز است. آموزش خوب، رفتار خوب، عملكرد خوب، اراده‏ى راسخ، عزم و آگاهى هميشه بيدار، همبستگى، همدلى در ميان بخشهاى مختلف، استفاده‏ى از ابتكارها و نوآوريها و استعدادهاى گوناگونى كه در وجود يكايك شما هست، در رده‏هاى مختلف و در سازمانهاى گوناگون، امروز بايد برنامه‏ى عملِ نيروهاى مسلح باشد.

از حركت در راه خدا خسته و سست نشويد. هرگز از دشمنانى كه از دين و اخلاق و انصاف تهى هستند، ترس در دلتان راه ندهيد؛ «ولا تهنوا ولا تحزنوا». اين دستور قرآن است. «و أنتم الأعلون ان كنتم مؤمنين». ايمان شما، شما را برترينها قرار داده است. اين ايمان را حفظ كنيد؛ آن را در عملِ سازمانى، عمل فردى و در اجراى تعهدات و مسئوليتهاى خود به كار گيريد؛ مخصوصاً شما جوانها خود را براى مسئوليتهاى سنگين‏تر و بزرگتر آماده كنيد.

امروز كه به توفيق الهى و به حول و قوه‏ى پروردگار، كشور با ابهت و عزت خود در صحنه‏ى بين‏المللى توانسته است كيد و مكر دشمن را از خود دور كند، اين ابهت، عزت و اقتدار مادى و معنوى را در رفتارهاى خود هرچه بيشتر ريشه‏دار و راسخ كنيد. هر كدام از سازمانها و بخشهاى گوناگون سازمانها مسئوليتهاى خود را درست بشناسند، الزامات آن را بدانند و به آن عميقاً متعهد و پايدار باشند؛ وحدت و يگانگى و همدلىِ ميان خود را هم يك اصلِ مسلّم و تخلف‏ناپذير بدانند.

بدانيد اين ملتى كه اراده و ايمانِ خود را معيار كار خود قرار داده و به كار گرفته است، اين ملتى كه هويت خود را شناخته و به آن تكيه كرده است، سرنوشت او جز عزت و سربلندى و اقتدار روزافزون، چيز ديگرى نيست. در راه رسيدن به اين قله‏ى پرشُكُوه، بايد همه با هم همكارى كنند؛ همه به يكديگر نيروى بيشتر بدمند: «و تواصوا بالحقّ و تواصوا بالصّبر».

پروردگار عالم را به خاطر مشاهده‏ى چهره‏ى استوارِ شما جوانان عزيز اين ملت سپاسگزارم و توفيق و سلامت همه‏ى شما و فرماندهان محترم همه‏ى سازمانها را از خداوند متعال مسئلت مى‏كنم و دعاى حضرت بقيةاللَّه (ارواحنا فداه) را براى همه‏ى شما آرزو مى‏كنم.

 

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏
 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved