بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

ديدار رئيس جمهور ونزوئلا و هيأت همراه با رهبر معظم انقلاب اسلامى‏‏‏‏

09/ 09/ 83

 بسم الله الرحمن الرحيم

حضرت آيت ‏الله خامنه‏ اى رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار آقاى هوگو چاوز رئيس جمهور ونزوئلا و هيأت همراه، ديدگاه مشترك دو كشور در مورد مسائل اساسى را بسيار ارزشمند خواندند و تأكيد كردند: بايد از اين مسئله در جهت گسترش بيش از پيش همكاريها در ابعاد مختلف و قوى شدن دو كشور بمنظور ايستادگى در مقابل تهديدهاى قدرتهاى زورگو، استفاده كرد.

ايشان، قوى شدن را به معناى استحكام بخشيدن به ساخت ملى و بافت فكرى كشور دانستند و افزودند: بايد ضمن حفظ همبستگى ملى و اميد و غرور ملى در كشور، در جهت آسايش مردم و پيشرفت اقتصادى نيز تلاش شود زيرا تنها در اين صورت است كه امريكا و حتى قدرتهاى بزرگتر از آن نيز توانايى مقابله با يك كشور و ملت را نخواهند داشت.

مقام معظم رهبرى با اظهار خرسندى از موفقيت آقاى هوگو چاوز و ملت ونزوئلا در مقابل توطئه‏هاى امريكا، از سيمون بوليوار مبارز و انقلابى معروف امريكاى لاتين تجليل كردند و افزودند: سيمون بوليوار پدر امريكاى لاتين و همواره مظهر مقاومت مردمى بوده است.

ايشان با تأكيد بر اينكه جمهورى اسلامى ايران در طول 25 سال گذشته بواسطه روحيه قوى مردم و همبستگى ملى در كشور تهديدهاى مختلفى را پشت سر گذاشته است، به جنجال آفرينى‏هاى اخير درخصوص استفاده صلح‏آميز ايران از انرژى هسته‏اى اشاره و خاطرنشان كردند: آمريكاييها و ديگر قدرتها يقين دارند كه جمهورى اسلامى ايران بدنبال سلاح هسته‏اى نيست اما اين مسائل بخشى از مجموعه فشارهايى است تا ايران از فناورى هسته‏اى و دانش برتر خود كه بومى مى‏باشد و از درون ملت جوشيده، صرفنظر كند.

رهبر معظم انقلاب اسلامى با تأكيد بر اينكه ملت و مسؤولان ايران هيچ هراسى از تهديدهاى سياسى و لفظى قدرتهاى زورگو ندارند، تصريح كردند: همانطور كه مسؤولان بارها گفته‏اند، جمهورى اسلامى ايران فعاليت هسته‏اى خود را مطلقاً تعطيل نخواهد كرد و اين خط قرمز ما است.

ايشان با تأكيد بر اينكه تلاشهاى سياسى و مذاكرات با اروپاييها و آژانس بين‏المللى انرژى هسته‏اى، با رعايت اين خط قرمز بوده است، خاطرنشان كردند: اگر آژانس بين‏المللى انرژى هسته‏اى در قضاوتها و مواضع خود، تحت تأثير امريكا و كشورهاى همفكر او قرار گيرد، اعتبار بين‏المللى خود را از دست خواهد داد و قابل اعتماد نخواهد بود. حضرت آيت ‏الله خامنه‏اى افزودند: انتظار از آژانس اين است كه در قبال كشورهاى مختلف برخورد يكسان، عادلانه، و بيطرفانه داشته باشد.

در اين ديدار كه حجت‏الاسلام والمسلمين خاتمى رئيس جمهور نيز حضور داشت، آقاى هوگو چاوز رئيس جمهور ونزوئلا با اظهار خرسندى فراوان از سفر مجدد به ايران و ديدار با مقام معظم رهبرى، از حمايتها و كمكهاى معنوى جمهورى اسلامى ايران از ونزوئلا قدردانى كرد و با اشاره به تهديدهاى مختلف امريكا بر ضد اين كشور افزود: منطقه امريكاى مركزى طى 200 سال گذشته همواره با دخالتهاى متعدد امريكا مواجه بوده و براساس مدارك كاملاً مستند آنچه كه در دو سال اخير اعم از كودتا، ايجاد بحرانهاى اقتصادى و خرابكارى در ونزوئلا روى داد، در واشنگتن طراحى شده بود.

وى با تأكيد بر اينكه اتحاد و همبستگى مردم ونزوئلا موجب شكست توطئه‏هاى امريكا از جمله طرح برگزارى رفراندوم براى بى‏ثبات كردن كشور شد، خاطرنشان كرد: ما همبستگى خود را با ملت و كشور ايران در مقابل تهديدهاى امريكا اعلام مى‏كنيم و آماده گسترش همكاريهاى دو كشور در ابعاد مختلف هستيم.

 

 

 

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved