بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram
 

مشروح بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در مراسم مشترک نیروهاى مسلح در پایگاه هوایى شهید نوژه همدان

18 / 04 / 1383

بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم از حضور در این پایگاه و در جمع رزمندگان عزیزِ ساکن در استان همدان بسیار خرسندم و به روح شهداى عالیقدر و سرافراز این پایگاه و نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران و دیگر شهداى ارتش و سپاه و بسیج و نیروى انتظامى از اعماق قلب درود مى فرستم.

این پایگاه خدمات بسیار باارزشى را در دوران دفاع مقدس به کشور و ملت ایران تقدیم کرده است. علاوه بر شهید نوژه و علاوه بر شهید دوران، شهداى باارزش دیگرى از این پایگاه و از مجموعه ى نیروهاى مسلح در این منطقه ى بسیار حساس، نام خودشان را در فهرست افتخارات پایان ناپذیرِ انقلاب اسلامى و جمهورى اسلامى ثبت کرده اند. ما به این عزیزان افتخار مى کنیم؛ نام آنها را گرامى مى داریم. براى ما شخصیت هایى مثل شهید بابایى، شهید اردستانى، شهید خضرائى - که مدتى فرمانده این پایگاه هم بود - و شهداى باارزش و بزرگوار دیگر در نیروهاى مسلح یقیناً فراموش نشدنى هستند؛ ولى نیروهاى مسلح خودشان را در آن گذشته ها متوقف نخواهند کرد و نباید بکنند؛ گذشتگانى که با ایمان، آگاهى و شجاعت و فداکارى خود ما را در پیمودن این راه بسیار پُرافتخار، راه عظمت اسلام و ایران، یارى کردند، براى ما درسهاى فراموش نشدنى از خود به یادگار گذاشته اند. وظیفه ى ما این است که از این درسها بهره بگیریم. ما باید با توجه به موقعیت خودمان، با توجه به نیازهاى کشور، با توجه به تهدیدهایى که علیه ما و منافع کشور در هر دوره یى وجود دارد، وظیفه ى خودمان را تشخیص بدهیم و با تقویت روحى و جسمى، خودمان را آماده ى ادامه ى آن راه پرافتخارى بکنیم که شهیدان عزیز ما به قیمت جان خودشان به روى ما گشودند.

شکى نیست که بهترین وضعیت زندگى انسان در مجموعه ى عالم، زندگى در صلح و همزیستى و مسالمت است. چقدر خوب است آن دنیایى که در آن قدرتمندان زورگو و زیاده طلب، انسانها، ملتها و مجموعه ها را در خدمت منافع خود به کار نگیرند؛ دنیا را با خون و نفرت و خشم آلوده نکنند؛ اما متأسفانه با دورىِ جوامع بشرى از معنویت، ایمان و رشد، و سرکشىِ منیّت ها و خودخواهیها، بشر و جهان بشرى در برهه هاى گوناگون از تاریخ و زمان در معرض ناآرامیها، جنگها و فتنه ها قرار گرفته است؛ امروز هم متأسفانه همین طور است.

شما ببینید در این صد سالِ گذشته در اطراف عالم بر اثر زیاده خواهىِ قدرتهاى استکبارى چقدر انسان در جنگهاى مختلف قربانى شدند؛ در جنگهاى جهانى، در جنگهاى منطقه یى و در جنگهایى که فقط به این خاطر به راه انداخته شد که صاحبان کارخانه هاى سازنده ى سلاح براى فروش متاع خود احتیاج به جنگ داشتند! قدرتمندان استکبارى و پشت سر آنها دستگاه هاى غارتگر اقتصادى براى منافع خودشان نمى گذارند دنیا از صلح و ثبات، و زندگى مردم از آرامش برخوردار باشد؛ با نامهاى گوناگون، با تابلوهاى دروغین و مزورانه به زندگى انسانها ضربه مى زنند؛ به آرامش و سلامت دنیاى بشرى ضربه وارد مى کنند. امروز هم همین طور است؛ امروز شما ببینید زشت سیرت ترین قدرتهاى جهانى که رفتار ضد بشرى و طمع ورزانه ى آنها در همه ى کارهایى که در سطح دنیا انجام مى دهند نمایان است، چطور با تابلوى حقوق بشر و دمکراسى در دنیا ظاهر مى شوند و جنجال به راه مى اندازند؛ منطقه ها را تهدید مى کنند و منطقه ى ما، منطقه ى خاورمیانه، و منطقه ى آسیاى غربى را هم مشمول همین تهدیدهاى خودشان مى کنند.

ملتها چه وظیفه یى دارند؟ ملتها وظیفه دارند براى صیانت و حراست از خود و براى دفاع از کیان، عزت و هویت خود، خود را آماده نگه دارند. آن ملتى که در این راه غفلت کند، نابود شده است؛ آن ملتى که نتواند نیاز خود را به دفاع، به ایستادگى و به مقاومت، بهنگام بفهمد، پامال شده است. ملت ما نشان داده است که دچار چنین غفلتى نشده و نخواهد شد؛ نیروهاى مسلح ما نشان داده اند که در میدان دفاع از منافع ملت و کشورشان لحظه یى دچار سستى و درنگ نخواهند شد.

عزیزان من! نیروهاى مسلح با نامهاى مختلف، همه یک خانواده اند؛ ارتش و سپاه و بسیج و نیروى انتظامى، همه اجزاى مکمل یک مجموعه ى دفاع کننده ى از حیثیت و شرف این کشورند.

در همدان، پایگاه سوم شکارى (پایگاه شهید نوژه)، تیپ زرهى لشگر قزوین، تیپ انصارالحسینِ سپاه پاسداران، مجموعه هاى نیروى مقاومت بسیج، مجموعه ى نیروى انتظامى، همه اجزاى یک مجموعه ى واحدند؛ در کل کشور هم همین است. این احساس را در خودتان دم به دم تقویت کنید که شما مکمل یکدیگر هستید. مهمترین وظیفه ى این مجموعه باز بودنِ چشم و هشیار بودن در همه ى لحظات است. خودتان را حاضر نگه دارید؛ خودتان را از لحاظ روحى و جسمى آماده نگه دارید. ممکن است هیچ تهدیدى تا سالها متوجه کشور نشود؛ اما براى یک احتمال ضعیف هم نیروهاى مسلح موظفند خودشان را همیشه آماده به کار نگه دارند.

جمهورى اسلامى ایران در عرصه ى جهانى منادى عدالت و آزادگى است؛ منادى انسانیت و معنویت است؛ منادى برادرى و برابرى است؛ منادى عزت و شرف ملتهاست. جمهورى اسلامى با استکبار، با مستکبر، با قدرتهاى زورگو، با قدرتهاى مداخله گر صددرصد مخالف است؛ جمهورى اسلامى ایران آبرویش در میان ملتها و ابهتش در دل قدرتها و دشمنى قدرتهاى متجاوز با آن به خاطر همین نقطه است؛ به خاطر این است که در مقابل زورگویىِ زورگویان و متجاوزان تسلیم نمى شود؛ به خود متکى است؛ به خدا متوکل است؛ در مقابل زورگویىِ انسانهاى زیاده طلب و قدرتهاى متجاوز و زمامداران اسیر هوى و هوس به طور مطلق تسلیم نمى شود؛ این، آن چیزى است که جمهورى اسلامى را در چشم ملتها عزیز کرده و همان چیزى است که در دل همین قدرتها ابهت جمهورى اسلامى را قرار داده و البته دشمنى پایان نیافتنىِ آنها را هم به وجود آورده است.

توفیق همه ى شما عزیزان را از خدا مسألت مى کنم و همه ى شما را به کار، تلاش، آمادگى و به وحدت کلمه توصیه مى کنم.

والسّلام علیکم و رحمةاللَّه و برکاته

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved