بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

 

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در ديدار مسؤ ولان نظام به مناسبت عيد سعيد فطر

05/09/1382

بسم اللّه الرّحمن الرّحيم

عيد سعيد فطر را به همه ى امت بزرگ اسلامى ، به ملت شريف ايران و شما حضار گرامى و همچنين مسؤ ولان ، مديران ، كارگزاران كشور و ميهمانان خارجى ما از كشورهاى اسلامى تبريك عرض مى كنم .
اين كه ماه پُربركت رمضان به عيد فطر منتهى مى شود، در خود مضمون و معناى متعالى و آموزنده يى دارد؛ يعنى صيام و قيام مردم و مبارزه ى آنها در طول ماه رمضان با شيطان درونى و نفس اماره ، اثرش اين است كه عيدى براى آنها به وجود خواهد آمد كه مظهر آن عيد حضور مجتمع و واحد مردم در عرصه و ميدان توجه به خداى متعال و ارتباط خاشعانه ى با اوست .
اگرچه اسلام مردم را به عبادت ، خودسازى و رياضت نفس دعوت مى كند؛ اما اين را فقط به عنوان عملى فردى كه هر يك از مردم تنها براى خود به خدا مرتبط شوند، نمى بيند؛ بلكه اين ارتباط، توجه و ذكر، خشوع و توسل به خدا را به عنوان وسيله يى كه بتوانند در امر دنيا و ساختن آينده ى شان هم قدم ثابت و گام مستحكمى بردارند، مى بيند. اگر همان طور كه بعضى از بزرگان فرموده اند كه براى سعادت امت اسلامى كلمه ى توحيد و توحيد كلمه دو اصل قطعى است كه همين طور هم هست عيد فطر و نماز و توسل ما در اين روز نيز مظهر توحيد كلمه و كلمه ى توحيد است ؛ زيرا هم معنويت است و هم توسل و خشوع ؛ هم مستحكم كردن دل به وسيله ى ايمان به خداست و هم پيدا كردن حالت سكينه و آرامش و خلاصى از تلاطمهاى گوناگونِ نفس انسانى است . درعين حال ، عيد فطر متصل كردن همه ى نيروها و قوا به يكديگر و آوردن آنها به صحنه ى زندگى نيز هست . بنابراين امروز هم ملت ما و هم امت بزرگ اسلامى نهايت نياز را به اين ركن ركين و اصل بزرگ اسلامى دارد.
انقلاب اسلامى دلهاى مردم را به خدا متوجه كرد و تن ها و جانهاى آنها را به ميدان مبارزه و تلاش براى زندگى بهتر كشانيد و نتيجه اين شد كه ملت ايران قدم در جاده ى فلاح و رستگارى گذاشت و به فضل و حول و قوه ى الهى در اين راه پيشرفتهاى بسيار بزرگى را نصيب خود كرد كه بايد اين راه را، كه راه ارتباط و اتصال به خدا و حضور جسم و جان در عرصه ى تلاش و مجاهدت براى بناى آينده است ، ادامه دهد و بداند كه وحدت كلمه رمز پيروزى اوست ؛ اين رمز را بايد حفظ كند.
در دايره ى وسيع ، رمز پيروزى امت اسلامى هم وحدت كلمه است . اگر امت اسلامى مى خواهد در ميدانهاى علم ، ترقى ، پيشرفت مادى ، تسلط بر سرنوشت خود، رهايى از سلطه ى بيگانگان و سعادت درونى و بيرونى پيشرفت كند، راهش با كلمه ى توحيد و توحيد كلمه است . مراكز قدرت استكبارى كه از هر عاملى براى تحكيم قدرت خود بر دنيا استفاده مى كنند، تلاش كرده اند كه در دنياى اسلام از هر وسيله يى براى تجزيه ، تفرقه و اختلاف استفاده كنند، كه متاءسفانه تا حدود زيادى هم موفق شده اند. اگر امروز ملت فلسطين دچار يك چنين سرنوشت تلخى شده است ، اگر امروز پيكر ملت فلسطين خون آلود است و مصيبت و غم آن ملت تا اعماق جان انسانهاى دردمند نفوذ كرده است ، به خاطر اختلاف كلمه مسلمين است و اگر وحدت كلمه بود، اين وضعيت به وجود نمى آمد؛ اگر عراق اسلامى زير چكمه ى اشغالگران درآمده است ، به خاطر اختلاف كلمه ى مسلمين است ؛ اگر امروز كشورهاى خاورميانه با فريادهاى مستانه و مغرورانه ى آمريكا مستقيما تهديد مى شوند، به خاطر اختلاف كلمه ى مسلمين است ؛ و اگر مسلمانها مى خواهند از اين خفت نجات پيدا كنند و اگر مى خواهند فلسطين را نجات دهند و اگر مى خواهند در افغانستان و عراق و ساير بلاد اسلامى دشمن نتواند جسم و جان مسلمانها را زير فشار قرار دهد، راهش در وحدت كلمه و وحدت ملتها، دولتها و وحدت شعارهاست . روز عيد فطر روز اتحاد و وحدت است .
متاءسفانه در دنياى اسلام كسانى هستند كه براى تقرب به امريكا و مراكز قدرتهاى استكبارى حاضرند تن به هر عمل خلافى بدهند و بين شيعه و سنى اختلاف بيندازند. من امروز دستهايى را كه در برخى از كشورهاى همسايه ى ما عمدا و حساب شده در پى ايجاد اختلاف بين شيعه و سنى هستند و قوميتها و مذاهب را از هم جدا مى كنند و جريانهاى سياسى را به جان هم مى اندازند، تا بتوانند از آب گل آلود ماهى بگيرند و منافع نامشروع خود را در كشورهاى اسلامى تاءمين كنند، مى بينم . بايد هوشيار باشيم . ملتها، دولتها، همه ى مسلمانها، جريانهاى سياسى ، روشنفكران و برجستگان بايد در مقابل اين نقشه ى دشمن هوشيار باشند و نگذارند دشمن به بهانه هاى مختلف در ايجاد اختلاف موفق شود. آنها همين كار را در عراق مى خواهند انجام دهند.
امروز مساءله ى عراق ، مساءله ى تلخى براى دنياى اسلام است . عراق يك كشور متحد و واحد است كه استكبارگران نقشه ى تجزيه ى آن را كشيده اند و مى دانند كه اين كار به يكباره عملى نيست ، بنابراين مى خواهند بتدريج اين كار را انجام دهند. مردم عراق و ملتها و دولتهاى مسلمان بايد هوشيار باشند. تجزيه ى عراق براى خودِ آن كشور و منطقه خطر بزرگى است . عراق متعلق به عراقيهاست ؛ سرنوشت عراق را بايد خود عراقيها رقم بزنند؛ قانون اساسى عراق را بايد خود عراقيها بنويسند. آن قانون اساسى يى كه پايه ، نقشه و زيرساخت آن در واشنگتن نوشته شود، به درد عراق نمى خورد و اشغالگران عراق بدانند كه اگر غير از اين عمل كنند و كار مردم عراق را به خود آنها نسپارند، گريبان شان از دست مردم عراق رها نخواهد شد؛ مردم عراق تسليم آنها نخواهند شد.
اشغالگران عراق مى خواهند در منطقه ى خاورميانه مانند فلسطين عمل كنند. امروز صهيونيستها و امريكاييها در فلسطين به بن بست رسيده اند و جز با تن دادن به خواسته هاى مشروع مردم فلسطين راه نجاتى ندارند. ملت فلسطين ، ملت مظلومى است كه در عين مظلوميت ، بسيار شجاع است و حق است اگر بگوييم : "ملت قهرمان فلسطين ". اين ملت به تنهايى ، در غربت و با دست خالى دارد مقاومت مى كند و قدرتهاى مادى دنيا را كه از همه ى ابزارهاى كشتار و سركوب بهره مند هستند، عاجز كرده است . اشغالگران عراق بدانند كه اگر بخواهند در هر نقطه يى از دنياى اسلام و خاورميانه با منطق صهيونيستى و استكبارى كه در فلسطين عمل مى كنند، عمل كنند، مردم را به همين شكل به ميدان خواهند آورد؛ ملت اسلام بيدار و آگاه شده است .
ملت عزيز ما در طول اين بيست وپنج سال نشان داده است كه به انقلاب ، اسلام و به نظام و مسؤ ولان خود علاقه مند است و به استقلالِ دشوار به دست آمده ى خود نيز پايبند است . ما اين استقلال را آسان به دست نياورديم ؛ ما اين مردمسالارى دينى را آسان به دست نياورديم ؛ ملت ما در اين راه مجاهدت كرده است و جانهاى طيب و طاهر و پاكيزه يى در اين راه قربان شده اند؛ ملت ما سختى كشيده است ، مگر اين را آسان از دست خواهد داد؟!
آنچه ما را در مقابل توطئه ى دشمن پايدار مى كند، ايمان به خدا و اعتماد به وعده ى الهى است . وعده ى الهى اين است كه : "ولينصرنّ اللّه من ينصره "؛ آن كسى كه دين خدا را نصرت كند، آن كسى كه طبق دستور الهى نيروهاى خود را در راه نجاح و فلاح و صلاح به ميدان بياورد، خداى متعال او را تنها نخواهد گذاشت و او را موفق و پيروز خواهد كرد؛ تجربه ى ما هم همين را نشان مى دهد.
از خداوند متعال مى خواهيم كه ملت عزيز ما و امت بزرگ اسلامى را به بركات اين عيد مبارك و به بركات ماه مبارك رمضان از تفضل خود بهره مند كند و به حول و قوه ى الهى موجبات پيروزى امت اسلامى را بر دشمنانش فراهم كند.

والسّلام عليكم و رحمة اللّه و بركاته

 

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved