بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام مقام معظم رهبري به دومين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا
05/2 0/ 1382
بسم الله الرحمن الرحيم

با تفضلات الهي و توجهات حضرت بقيه الله روحي فداه شوراهاي اسلامي شهر و روستا بار ديگر با انتخاب مردم، وارد ميدان خدمت رساني به كشور و ملت شد و عرصه آزمايشي بزرگ براي منتخبان فراهم گشت. اكنون شما در معرض امتحان الهي و در مركز توقعات و انتظارهاي به حق مردمي قرار گرفته ايد، كه صاحبان حقيقي كشور و چشم به راه خدمات اين نهاد قانوني و مردمي اند. در فرهنگ اسلام، بهترين انسانها كساني اند كه براي مردم سودمندتر باشند. مردمسالاري ديني برخلاف دموكراسي هاي رياكار و عوامفريب، نظام خدمت رساني خالصانه و بي منت است، خدمت از سر اداي وظيفه و همراه با پاكدستي و پاكدامني.
نخست بايد به خاطر اعتمادي كه مردم به شما نشان داده اند، شكرگزار خداوند و قدردان مردم باشيد و آنگاه از اولين روز آغاز به كار و بدون هدردادن حتي يكروز، شانه به زير بار سنگيني كه بر عهده شما نهاده شده بدهيد و مسابقه در خدمت رساني را آغاز كنيد.
مهمترين توصيه اينجانب اولاً مربوط به سياست ها و برنامه هاي كاري شما و سپس درباره گزينش مديريت شهر و روستا است. تسهيل زندگي مردم در كارهايي كه به شهرداري ها مربوط است، برطرف كردن معضلات شهر و روستا، سالم سازي محيط زيست، حفظ اصالت اسلامي و ملي در ساخت و سازها، استقرار بخشيدن به جو اسلامي و فرهنگي سالم، پرداختن به نيازهاي فوري تر در عين اهتمام به كارهاي زيربنايي، اولويت دادن به مناطق مستضعف نشين، تأثيرناپذيري از نفوذ ثروتمندان و جاذبه ثروت، رعايت دقيق قوانين و عدم تخطي از آن با حيله هاي شبه قانوني، رعايت ويژه محرومان، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بيت المال با تجملات زائد و سفرها و مراسم غيرلازم، و در يك كلمه رعايت تقوا و تدبير و پشتكار، و بهره گيري از دانش و تجربه، مواد عمده توصيه نخست اينجانب است.
درباره انتخاب مديريت هاي شهر و روستا توصيه مي كنم امانت و ديانت و كفايت اشخاص را ملاك گزينش قرار دهيد. رفاقت هاي شخصي و حزبي و ملاحظات سياسي به هيچ رو، نبايد مجوز گزينش مديران فاقد ملاك هاي اصلي شمرده شود. به شهردار برگزيده خود كمك و فرصت دهيد و از او مسئوليت و پاسخ بخواهيد و در برابر كوتاهي ها يا كج رفتاري ها بي تفاوت نمانيد و به وظيفه قانوني خود عمل كنيد. و اين همه را از جنجال و غوغاگري كه امروز متأسفانه بعضي به جد، طالب آنند، دور نگه داريد.
برادران و خواهران گرامي، بدانند كه وعده و ادعا براي قانع كردن مردم كافي و كارآمد نيست. مردم وفادار ما، تشنه عمل و صداقت اند و هرجا از آن نشاني ببينند همدلي و همكاري و وفاداري خود را نثار مي كنند. دوران چهارساله دوران آزمايش شما در چشم مردم نيز هست.
كار امروز شما، داوري فرداي مردم و حكم عادلانه ذات اقدس الهي در يوم الحساب را تعيين خواهد كرد. توفيق همه شما عزيزان را از خداوند متعال مسئلت مي كنم. والسلام عليكم و رحمه الله
سيدعلي خامنه اي
5/2/82

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved