بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram


پيام رهبر معظم انقلاب به ششمين كنگره شهيدان دانشجوي كشور
 
15 / 10 / 1381
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 

شهادت بدين معنا است كه يك انسان برترين و محبوبترين سرمايه ي دنيوي خويش را نثار آرماني سازد كه معتقد است زنده ماندن و بارور شدن آن , به سود بشريت است . و اين يكي از زيباترين ارزش هاي انساني است . و آنگاه كه آرمان مطلوب او الهي و آرزوي همه ي پيامبران خدا است , اين ارزش , در صدر همه ي نيكي هاي بشري قرار مي گيرد و در هيچ ترازوي مادي نمي گنجد. پذيرش اين تفكر همان عامل خيره كننده اي است كه به مجاهدان راه حقيقت نيرويي براي باطل ساختن همه محاسبات جبهه ي خصم مي بخشد و چنانكه به تجربه دانسته شده است , دشمن حقيقت را دچار بن بست و عجز و حيرت مي سازد.
هنگامي كه بنام دانشجوي شهيد مي رسيم , اين يقين در ما پديد مي آيد كه پذيرش شهادت و اقدام به جهادي كه بدان منتهي شده , از سرخود آگاهي و با اراده روشن بينانه بوده است , و اين ارزش عمل را مضاعف مي كند و بدين دليل است كه دانشجويان شهيد كه در شمار , سرآمدان ايمان و ايثار آگاهانه بوده اند ستاره گان هميشه درخشاني هستند كه هر جوياي حقيقت مي تواند راه خويش را با آنان بيابد.
امروز دشمنان كمين گرفته ي نظام اسلامي ما با شيوه هاي گوناگون بر آنند كه رونق جهاد و شهادت را در چشم مردم ما بخصوص جوانان و بويژه دانشجويان بشكنند , و اين براي كساني كه عادت كرده اند با راحت طلبي و تغذيه از ذخيره ي شرف و شجاعت و غيرت مجاهدان سرافراز , زندگي را بگذرانند بسي مطبوع و دلنشين است , پس آنان نيز دانسته يا نادانسته به اين خط مشي خصمانه كمك مي كنند. توصيه ي اين جانب به شما دانشجويان عزيز و همه جوانان عزيز اين كشور آن است كه اين عامل قدرت ملي و شاخص ايمان خالصانه را از دست ندهيد و آنرا بزرگ بشماريد , شهيدان سرافراز خود را تجليل و تقديس كنيد , آخرين وصاياي آنان را كه غالبا رشحاتي از فيض و هدايت الهي است با چشم تدبر بخوانيد. ابزار قدرت خود را از دست ندهيد آنرا بكار بياندازيد و به كمك و حمايت الهي اميدوار باشيد.

والسلام عليكم و رحمه اله
سيد علي خامنه اي
15 / 10 / 1381

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved