بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام معظم له به كنفرانس بين المللى امام خمينى (ره ) و حمايت از فلسطين

12 /03 / 1381

بسم الله الرحمن الرحيم
 

برگزارى كنفرانس بين المللى امام خمينى و حمايت از فلسطين در سالگرد رحلت امام راحل عظيم الشاءن ، كارى ارزشمند و پرمعناست . زيرا نهضت امام خمينى ، جان تازه اى در كالبد قضيه فلسطين دميد و پشتوانه ايمان اسلامى را كه همواره با جهاد فداكارانه همراه است ، بار ديگر براى آن ايجاد كرد. سياست هاى خاورميانه اى آمريكا پس از قرارداد كمپ ديويد سرنوشت خسارت بارى را براى قضيه فلسطين و ملت فلسطين ترسيم كرده بود و اين همان سياستى بود كه در نهايت به قرارداد اسلو و پيامدهاى دردناك آن منتهى گشت . در اين سياستها محو روحيه جهاد و مقاومت و حذف تدريجى ملت فلسطين از كليه معادلات منطقه و تكيه آن ملت به اميدهاى واهى به جاى تكيه او بر اراده و نيروى ذاتى خود پيش بينى شده بود. روح ايمان اسلامى و انگيزه جهاد فى سبيل الله كه بار ديگر با مبارزات مردم فلسطين آميخته شد، بزرگترين مانع را در برابر پيشرفت سياستهاى استكبارى و انگيزه هاى خائنانه پديد آورد. امروز ملت فلسطين به بركت همين روحيه و انگيزه با همه وجود در صحنه حاضر است و با اراده و عزم و فداكارى خود آينده اى را كه براى دشمنان و حتى دوستان فلسطين قابل پيش بينى نبود، شالوده ريزى مى كند.
صحنه امروز فلسطين مژده دهنده آينده محتومى است كه خداوند به مجاهدان صادق و ثابت قدم وعده داده است و اين وعده تخلف ناپذير است . رژيم ظالم و قساوت پيشه صهيونيست و پشت سر آن ، سياست آمريكا و صهيونيسم جهانى و صليبى هاى مرتجع مى پندارند، كه با رفتار جنايت بار و فاجعه آميز خود، خواهند توانست بر ملت فلسطين پيروز شوند. و آنرا وادار به تسليم كنند و اين خطايى فاحش ‍ است كه مرتكبان آن در آينده گوشمالى سخت خواهند ديد . جلادان تل آويو در رفتارهاى خود فقط توانسته اند بى گناهانى را به قتل برسانند و شهرهايى را ويران كنند، اما نتوانسته اند در عزم استوار مجاهدان فلسطينى خلل وارد سازند. انتفاضه مسجدالاقصى يكى از آيات الهى است و جنايتكاران روسياه را به شدت مجازات خواهد كرد .
به گمان زياد ناكامى رژيم صهيونيستى و شريك جرمش آمريكا در عمليات چند ماهه اخير، آنان را به سمت طراحى ترفند تازه اى براى رهايى از اين گرداب وادار خواهد كرد. ترفندِ كشاندنِ طرفِ فلسطينى به پشت ميز مذاكره اى كه تنها اثرش براى فلسطين ايجاد اختلاف در صفوف مبارزان فلسطينى و فرونشاندن شعله انتفاضه خواهد بود، در برابر اين ترفند تسليم نبايد شد. رژيم اشغالگر ثابت كرده است كه به هيچ قرارى پايبند نيست ، و هيچ منطق حق طلبانه اى او را قانع نخواهد ساخت و به هيچ منطقى جز زورگويى و زياده طلبى اعتقاد ندارد. بى شك مبارزان مؤ من و راستين و دولتهاى معتقد به قضيه فلسطين ، فريب اين ترفند را نخواهند خورد. امروز دولتها و ملتهاى مسلمان بويژه عرب وظيفه سنگينى بر دوش دارند. وظيفه دولتها البته بسيار سنگين و خطير است ، اما سنگينى وظيفه ملتها بويژه علماى دينى و شخصيتهاى سياسى و نخبگان دانشگاهى و روشنفكران ديگر عناصر اثرگذار از سنگينى وظيفه دولتها كمتر نيست . اين وظيفه عبارت است از كمك رساندن و روحيه دادن و اين جهاد مقدس را تداوم بخشيدن .
از خداوند متعال مى خواهم كه به همه ما توفيق عمل به اين وظيفه را عنايت فرمايد.

سيد على خامنه اى
12 خردادماه 1381


 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved