بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

پيام مقام معظم رهبرى به نخستين اجلاس پژوهشى امر به معروف و نهى از منكر

23 / 8 / 79

بسم الله الرحمن الرحيم

هرچند فريضه ى امر به معروف و نهى از منكر يكى از بزرگترين واجبات اسلامى است و توصيه به آن در قرآن و گفتارهاى پيامبر خدا صلى الله عليه واله و اميرمومنان و ديگر امامان عليهم السلام داراى لحنى كم نظير و تكان دهنده است, ولى اگر كسى از اين همه چشم پوشى كند و تنها به نداى خرد انسانى گوش بسپرد, باز هم بى شك اين عمل سازنده را فريضه و تكليف خواهد شمرد. به نيكى خواندن و از بدى برحذر داشتن را كدام خرد سالم, ستايش نمى كند؟ و كدام انسان خيرخواه و حساس, از آن روى مى گرداند؟ هنگامى كه به اين وظيفه عمل شود, به تعداد آمران و ناهيان, دعوت به خير در ميان مردم صورت مى گيرد و بى گمان لبيك گويان به اين دعوت نيز كم نخواهند بود. اين فراخوانى, به گمان زياد برخود داعيان نيز نشانه ى نيك برجاى مى گذارد و از دو سو راه صلاح را هموار مى سازد. كار نيكى كه مخاطب خود را به آن امر مى كنيم و رفتار زشتى كه وى را از آن برحذر مى داريم, هرچه بزرگتر و تاثير اجتماعى يا فردى آن ژرفتر و ماندگارتر باشد, امر به معروف و نهى از منكر ما ارزشمندتر است و چنين است كه عمل به اين وظيفه, تضمين كننده دوام و استحكام حكومت صالحان است و رها كردن و به فراموشى سپردن آن, زمينه ساز سلطه اشرار و نابكاران.

شما دوستان ارجمند كه اكنون همت به ترويج اين فريضه گماشته ايد, كار بزرگ خود را چنانكه شايسته اين فريضه است, پاس بداريد و با همه جانبه نگرى دراين كار, زبان بدگويان و ذهن بى خبران را از فروافتادن در ورطه ناسپاسى از اين عمل اصلاحى بزرگ, نجات بخشيد. از خداوند متعال توفيق روزافزون شما را مسئلت مى كنم.

سيدعلى خامنه اى

23 / 8 / 79

 
 Copyright © 2003-2022 - AVINY.COM - All Rights Reserved