بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک
 

قنوت

مسأله 1126. در تمام نمازهاي واجب و مستحب پيش از ركوع ركعت دوم مستحب است قنوت بخواند، و در نماز وتر با آن كه يك ركعت مي‎باشد، خواندن قنوت پيش از ركوع مستحب است، و نماز جمعه دو قنوت دارد، يكي پيش از ركوع ركعت اول، و يكي بعد از ركوع ركعت دوم، و نماز آيات در هر ركعت پنج قنوت، و نماز عيد فطر وقربان در ركعت اول پنج قنوت، و در ركعت دوم چهار قنوت دارد.

مسأله 1127. مستحب است در قنوت دست‎ها را مقابل صورت و كف آنها را رو به آسمان و پهلوي هم نگهدارد وغير شست، انگشت‎هاي ديگر را به هم بچسباند و به كف دست‎ها نگاه كند.

مسأله 1128. در قنوت هر ذكري بگويد، اگرچه يك «سُبْحَان اللهِ» باشد، كافي است و بهتر است بگويد:

لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ الْحَلِيمُ الْكَرِيمُ لاَ اِلهَ اِلاَّ اللهُ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ سُبْحَانَ اللهِ رَبِّ السَّمَوَاتِ السَّبْعِ وَرَبِّ الاَرَضِينَ السَّبْعِ وَمَا فِيهِنَّ وَمَا بَيْنَهُنَّ وَرَبِّ الْعَرْشِ الْعَظِيم وَالْحَمْدُ للهِ رَبِّ الْعَالَمِين

مسأله 1129. مستحب است انسان قنوت را بلند بخواند، ولي براي كسي كه نماز را به جماعت مي‎خواند، اگر امام جماعت صداي او را بشنود، بلند خواندن قنوت مستحب نيست.

مسأله 1130. اگر عمداً قنوت نخواند قضا ندارد، و اگر فراموش كند و پيش از آن كه به اندازه ركوع خم شود يادش بيايد، مستحب است بايستد و بخواند. و اگر در ركوع يادش بيايد، مستحب است بعد از ركوع قضا كند، و اگر در سجده يادش بيايد، مستحب است بعد از سلام نماز، قضا نمايد.

 
 Copyright © 2003-2013 - AVINY.COM - All Rights Reserved